Datový zdroj 6@0.5x
O kom o čem

Kraniosakrální terapie

Je to technika, která pomocí jemných doteků pracuje s kostmi lebky, páteří a vazivem. Vznikla původně jako metoda osteopatická, která se zabývá kosterní soustavou. V průběhu času však bylo zjištěno, že má příznivé účinky i u mnohých nejrůznějších  zdravotních problémů, byla pak modifikována a tak vznikla kraniosakrální terapie.

Základem je zkoumání a ovlivňování pohybu lebečních kostí a přenosu tohoto pohybu přes vazivo do celého těla. Tyto kosti a tkáně často nejsou ve správném postavení, což se může stát v důsledku úrazu, špatného držení těla a též kvůli stažení vaziva při dlouhodobém stresu a silných negativních prožitcích.

Po kraniosakrálním ošetření se nastartují samoléčebné procesy jak v oblasti fyzické (bolesti zad, krku, hlavy, kloubů, končetin a nejrůznější zdravotní potíže) tak psychické- emoční. Tato metoda není určena pro psychiatrické pacienty s duševním onemocněním. Ale je velmi vhodná při depresích a náročných životních situacích. Jen je-li deprese opravdu těžká, nebo při sebepoškozujícím chování, požaduji, aby klient byl zároveň v péči psychologa či psychiatra.

Kraniosakrální ošetření trvá 1,5-2 hodiny (délku nelze odhadnout předem ) a je pro člověka velmi relaxační. Může při něm dojít k uvolnění vzpomínek, pocitů nebo emočních bloků, ale vždy jen v míře, kterou si každý sám dovolí. Provádí se vleže, klient při něm zůstává oblečený, je dobré vzít si raději pohodlné oblečení ( třeba s sebou). Je potřeba počítat i s nějakým časem před a po. Je lepší pro zbytek dne nic náročného neplánovat. Není vhodné začít hned intenzivně pracovat či sportovat nebo jít na večírek, ples atd. Cestu domů a běžné nutné činnosti však zvládnete.

Často dochází k pozitivním změnám nejen u samotného klienta- zdraví, spokojenost, nalezení více naplňující životní cesty, ale zlepšují se i vztahy partnerské, v rodině, na pracovišti. Jen pamatujme, že nemůžeme měnit druhé, nemůžeme za ně udělat jejich práci.

Můžeme odstranit jen svojí disharmonii a to samo může odstartovat pozitivní změny i ve vašem okolí.

Pro docílení hlubších změn je dobré toto ošetření několikrát opakovat. Intervaly mezi jednotlivými ošetřeními jsou individuální.

Objednejte se ještě nyní

Objednejte se již dnes

Zavolejte nám nebo zanechte kontaktní údaje a já se vám ozvu na zpět.

Otevírací hodiny

Pondělí - Pátek: 10:00-21:00
Předem se vždy objednejte.

Kontakt

Telefon: 724 669 260
Email: kamila@okomocem.cz