Datový zdroj 6@0.5x
O kom o čem

Proč celostní přístup

Zdraví a psychika, tělo a duše spolu souvisí mnohem víc, než si obvykle připouštíme. Často máme pocit, že žádný problém nemáme. „Tím se nezabývám.“, “To si nepřipouštím.“, „To neřeším.“, „To už je dávno.“, bývají nejčastější věty, které zaznívají z našich úst a my se domníváme, že „to“ máme zpracované a vyřešené.

Ale opravdu jsme uvnitř klidní a vyrovnaní, bez zloby, křivdy, strachu a zoufalství z bezmoci, když se dotkneme těchto témat? Nebo jsme si tyto pocity zakázali, protože nám to „stejně nepomůže“? Takhle většinou vypadá naše vyrovnanost.

Je to skutečná vyrovnanost? Tyto zakázané a potlačené pocity v nás působí dále a ještě destruktivněji, protože si myslíme, že neexistují. Protože jsme si zakázali vnímat je přímo, působí na naše tělo prostřednictvím různých bolestí, příznaků a nakonec nemocí. Je to jediný jazyk, který jsme jim nechali. Proto se potíže objevují znovu a znovu, někdy stejné, někdy jiné, obvykle horší. Proto s přibývajícím věkem přibývají i potíže a nemoci. Není to jen fyzickým „opotřebením“.Je to (zejména v naší pohodlně žijící civilizaci) i přeplněním našeho nitra těmito nedořešenými pocity. A co horšího, co nedořešíme my, předáváme k řešení našim dětem.

Cesta ke skutečnému uzdravení vede právě přes znovuobjevení našich vnitřních bolestí, jejich rozpoznání, přijetí, zpracování a poté „rozpuštění“. Vede přes odpuštění jiným a zejména sobě. Přes poznání, kolik toho máme společného s těmi, které nemáme rádi. Přes zjištění, kolik jsme toho díky našim strastem získali.

Právě proto to není cesta jednoduchá a pohodlná. Nemůže jí vykonat nikdo za vás. Potká vás na ní hodně překážek. Naleznete mnoho pokladů. Zjistíte, že jste to stále víc vy. Naleznete svou svobodu. Více lásky k sobě i k druhým. A v neposlední řadě lepší zdraví.

Pro práci na sobě i práci s druhými jsem si zvolila metody, jež nabízím, viz dále. Přestože jsou úplně odlišné, působí na člověka jako celek, pracují s tělem i psychikou. Zároveň se skvěle doplňují a prohlubují vzájemně své účinky. Samozřejmě je možné si zvolit jen jednu.

Rozhodnete-li se po této cestě jít, ráda vás na ní doprovodím. Diskrétnost je samozřejmostí.

                                            Ing. Kamila Kohoutová.

Objednejte se ještě nyní

Objednejte se již dnes

Zavolejte nám nebo zanechte kontaktní údaje a já se vám ozvu na zpět.

Otevírací hodiny

Pondělí - Pátek: 10:00-21:00
Předem se vždy objednejte.

Kontakt

Telefon: 724 669 260
Email: kamila@okomocem.cz